Regeneracja reflektorów

Regeneracja reflektorów w Auto Gamma Sosnowiec

Lampy przednie to jedne z najistotniejszych części w naszym samochodzie. Znacząco wpływają zarówno na komfort naszej jazdy, jak i bezpieczeństwo. Co więcej, dzięki nim auto wygląda atrakcyjnie i estetycznie. Jednak wraz z upływem czasu aluminium w odblaskach w reflektorze zużywa się i wypala – jest to proces całkowicie naturalny. Aluminium zdecydowanie szybciej traci swoje właściwości w reflektorach soczewkowych niż w halogenowych. Można ponownie napylić je w specjalnych komorach, które służą do metalizacji w próżni, co ma na celu przywrócenie aluminium do stanu pierwotnej używalności. Warto skorzystać z usług sprawdzonego salonu, który zregeneruje Twoje reflektory – wybierz Auto Gamma Sosnowiec, w których pracują profesjonaliści z ogromnym doświadczeniem w tym temacie.

regeneracja odblysnika sosnowiec
naprawa reflektora sosnowiec

Co jest przyczyną utraty sprawności świetlnej?

Winę za to ponoszą wypalone i zużyte odblaski w reflektorach. Zabrudzona pokrywa reflektora także w znaczący sposób się do tego przyczynia – kiedy klosz i obudowa rozszczelnią się, do wnętrza lampy przedostaje się wiele zabrudzeń. W takiej sytuacji koniecznie musisz pomyśleć o regeneracji reflektorów.

Jakie elementy posiada reflektor?

obudowa – nośnik wszystkich podzespołów reflektora, chroni przed wilgocią lub wiatrem;

Obudowa lampy samochodowej
Odbłyśniki po regeneracji

odbłyśnik – jego zadaniem jest odbijanie największej części strumienia światła w kierunku jazdy;

klosz – przepuszcza światło i chroni jego źródło;

Klosz reflektora
żarnik

żarówka – zrobiona jest ze szkła, posiada żarnik i zagłębienie wypełnione rtęcią, jest to najważniejszy element lampy.

Jak wygląda proces regeneracji reflektora?

Należy wiedzieć, że jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy czy też narzędzi, nie powinniśmy podejmować się procesu regeneracji samodzielnie. Może to przynieść skutki w postaci utraty szczelności reflektora a co za tym idzie – jego całkowitej wymiany. Regeneracja reflektorów to proces złożony, dlatego warto udać się do specjalistycznego, sprawdzonego salonu. Specjaliści w Auto Gamma Sosnowiec profesjonalnie zajmą się Twoimi reflektorami. Oddając swój reflektor w ręce specjalistów masz pewność, że dostanie on drugie życie.

Na proces regeneracji składają się:

  • oczyszczenie reflektora;
  • usunięcie starej powłoki odbłyśnika oraz jego wymontowanie;
  • odtłuszczenie i przygotowanie do nałożenia podkładu;
  • napylenie aluminium — metalizacja w próżni;
  • konserwacja części mechanicznych;
  • polerowanie powierzchni klosza

Zadbaj o reflektor po jego regeneracji

Pamiętaj o tym, aby regularnie czyścić swój reflektor po regeneracji. Wybieraj do tego sprawdzone preparaty o wysokiej jakości, które wydłużą żywotność Twojego reflektora. Dobry produkt do renowacji powinien zawierać filtry UV, które zabezpieczają przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Polerowanie reflektorów możesz zlecić także profesjonalistom – Salon Auto Gamma Sosnowiec posiada szeroki zakres usług. Ceny w salonie uzależnione są od zakresu usługi, marki samochodu oraz rodzaju reflektorów.

Informacje dodatkowe

Cena usługi

od 400 PLN