Przeróbka lamp UK USA na EU

Przerabianie lamp UK USA tak, aby odpowiadały standardom EU w Auto Gamma Sosnowiec

Jest wiele powodów, dla których warto sprowadzić auto z zagranicy. Europejczycy najczęściej sprowadzają samochody z krajów takich jak USA czy Wielka Brytania. Przepisy prawne, które obowiązują w naszym kraju sprawiają, że często amerykański samochód nie może legalnie poruszać się po ulicy. Potrzebne są przeróbki, z których najważniejszą z nich jaką jest adaptacja lamp wykonasz w Auto Gamma Sosnowiec.

zmiana lamp z uk usa na eu sosnowiec
adaptacja lamp sosnowiec

Czym jest adaptacja lamp?

Adaptacja lamp to modyfikacje, które przeprowadzane są po to, aby sprowadzony z UK lub USA samochód mógł legalnie poruszać się po Polsce. Fabrycznie strumień światła reflektorów skierowany jest w stronę prawą, w autach, które produkowane są na polski rynek. W USA natomiast samochody posiadają reflektory, w których strumień światła jest skierowany w lewą stronę. Jak wiadomo, ruch w naszym kraju jest prawostronny, stąd potrzeba przeróbek.

Skąd wymóg strumienia światła skierowanego w prawą stronę w Polsce?

Wymóg przerabiania reflektorów w Polsce powstał w wyniku zasad panujących w kraju. Dzięki skierowanemu tak strumieniowi światła kierujący pojazdem ma dobrze oświetlone pobocze. Na drogach w UK i USA obowiązuje lewostronny kierunek jazdy, dlatego tam auta mają promień światła skierowany w lewą stronę. Gdyby amerykański samochód bez adaptacji świateł jeździł po polskiej drodze, mogłoby szybko dojść do wypadku. Kierowcy z naprzeciwka byliby oślepiani, a pobocze bardzo słabo oświetlane.

Ruch lewostronny w Polsce i na świecie

Przepisy, które ustalają lewostronny kierunek jazdy obecnie obowiązują w mniej więcej 60 krajach na świecie. Wiele osób uważa, że jest znacznie bezpieczniejszy niż ruch prawostronny. Z tego względu, że człowiek w chwili zagrożenia na drodze naturalnie będzie posiadał odruch skrętu w lewo. Dzięki temu np. Anglicy w swoim kraju skręcą na pobocze. W Polsce jeśli ktoś skręca w lewo wjechałby na przeciwległy pas. Co ciekawe, kiedyś również w naszym kraju obowiązywał ruch lewostronny. W Europie ruch prawostronny zaczęto wprowadzać ok. 300 lat temu. Historia modelu ruchu lewostronnego sięga starożytności. Niegdyś pielgrzymi uważali, że lewa strona drogi należy do serca i się nią poruszali.

adaptacja lamp uk usa na eu sosnowiec
przerobka lamp sosnowiec

Proces przeróbki lamp USA i UK

Sprowadzając auto z zagranicy mogłeś się zastanawiać jak w praktyce wygląda adaptacja lamp. Jest to proces bardzo skomplikowany, którego bez specjalistycznej wiedzy nie da się zrobić. Na szczęście w Auto Gamma Sosnowiec, mamy już doświadczenie z takimi rzeczami i wiemy, jak wykonać adaptacje lamp. Najpierw przerabiamy lampę, przeważnie do tego celu wymienia się przesłony soczewki. Do tego, aby lampa poprawnie działała konieczne jest następnie zmienienie kodowania światła. Co więcej, przepisy wymagają również zmiany koloru kierunkowskazów. Unia Europejska narzuca normy, zgodnie z którymi światła w naszym kraju muszą świecić asymetrycznie. Odmienne prawo obowiązuje w USA. Tamtejsze auta posiadają reflektory, które przepuszczają wiązki symetrycznie.

Informacje dodatkowe

Cena usługi

od 800 PLN